Sahne şovları ile büyülüyor, internet ortamına girdiğinde canavara dönüşüyordu. Kadınların müstehcen resimlerinin avcısı çıktı

Sahne şovlarıyla tanınan 36 yaşındaki Robert Temple, internet ortamında bir canavara dönüştüğü ortaya çıktı. “Akıl oyunları” yeteneklerini kullanarak kadınların şifrelerini tahmin eden Temple, gizli fotoğraflarını çalıp kripto para karşılığında satıyordu.

Temple’ın kurbanlarından biri de Lincolnshire’dan 29 yaşındaki Ellie Norman. Dedektif Müfettiş Jonathan Naylor, davanın ardından yaptığı açıklamada, “Bu adam internet forumlarında kadınları hedef alıyordu. Kripto para karşılığında özel ve açık fotoğraflar elde etmek için sosyal medya hesaplarını hackliyordu” dedi.

Hipnoz Yeteneği Yalan mıydı?

Temple’ın sahne şovlarında kullandığı hipnoz yeteneklerinin gerçek olmadığı, psikolojik teknikler ve kurbanların dikkat dağıtma yoluyla yönlendirilmesiyle bilgi elde ettiği düşünülüyor. Bu durum, mahremiyetin ihlali ve siber suçlar kapsamında değerlendirilerek hapis cezasına çarptırıldı.

SAHNE DÜNYASININ GÖZDESİ OLMUŞTU

Temple, “Red Raw” adlı olağanüstü şovuyla kısa sürede sahne dünyasının gözdesi olmuştu. Ancak geçtiğimiz ay, 40 yıllık bir yasağa rağmen sahne hipnozuna geri dönmek istemesi ve bunun medyada yankı uyandırmasıyla gündeme gelmişti. Şovmenin, Bolton’daki Albert Halls’da sahne aldığı 10 Şubat’ta ise izleyicilere “öngörülemeyen koşullar” nedeniyle gösterinin iptal edildiği duyuruldu. İngiliz Daily Mail gazetesi ise bu iptalin arkasındaki gerçek nedenin, Temple’ın suçlamalarla yüzleşmesi olduğunu iddia etti.

Polis, hipnotistin kadınların mahrem fotoğraflarını çalmak için “sinsi taktikler” kullandığını belirtti. Temple, kadınların çevrimiçi hesaplarına girerek fotoğraflarını çaldığı ve daha sonra bunları kripto para karşılığında sattığı suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Polis, Temple’ın sahne gösterisindeki becerilerini, suç amaçlı kullandığına inanıyor.

Olay, polisin 2021’de kripto para karşılığında kadınların mahrem fotoğraflarının satıldığı ihbarı üzerine başlattığı bir soruşturma sonucunda ortaya çıktı. Soruşturma, Temple’ın iki kadının hesaplarına girerek mahrem görüntülerini çaldığını tespit etti. Mağdurlardan biri olan Ellie Norman, Temple’ın özel fotoğraflarını kullanarak onun adına Snapchat, Instagram ve Tinder hesapları açtığını belirtti ve şikayetçi oldu.

Temple’ın suçlamalarla ilgili daha fazla kişiyi mağdur etmiş olabileceği endişesiyle polis, soruşturmayı derinleştiriyor.

Robert Temple, çocukken sihirbazlık gösterileri yapmaya başlamış ve daha sonra hipnotizmada uzmanlaşmıştı. Ancak bugün, İngiltere’de gündemdeki yerini dolandırıcılık suçlamalarıyla almış durumda. İngiliz Daily Mail gazetesi, tiyatro sanatçısı için “şeytani hipnotist” başlığını kullanarak olayı manşetine taşıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x