Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman’dan Erdoğan’la görüşme çağrısı: Yaşadığımız hukuksuzluğu bizzat anlatmak isterim

T24 Haber Merkezi

Gezi Parkı davasından 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve İstanbul-Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde tutuklu bulunan şehir plancısı Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Demir Kahraman, “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan kabul ederse, yaşadığımız hukuksuzluğu ve tek bir somut delil olmaksızın hükümet ile müzakereden 18 yıllık mahkumiyetle hapishaneye giden süreci bizzat anlatmak isterim. Ne Tayfun, ne ailemiz, ne de bu ülke bunu hak etmiyor” diye yazdı.

Gezi hükümlüsü Kahraman’ın eşi Demir Kahraman, yaptığı paylaşımla CHP lideri Özgür Özel‘e teşekkür etti, Erdoğan’dan görüşme talep etti. Demir Kahraman’ın paylaşımının tamamı şöyle:

“Bu bayramda da bizleri yalnız bırakmayan CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’e ve adaletsizliğe karşı sesimize ses olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Eşim Tayfun’un masumiyetine sayısız insan kefil; dava dosyasını inceleyen herkesin aynı fikirde olduğunu biliyorum.

“Tayfun’un çözüm için uğraşmış olması onu hapse mahkum edenlerce yok sayıldı”

Tayfun’un dönemin hükümeti ile görüşen heyetin içerisinde yer aldığı ve çözüm için uğraşmış olması dahi “Cebir ve Şiddetle Hükümeti Devirmeye Teşebbüs” ettiğini iddia ederek onu 18 yıl hapse mahkum edenler tarafından yok sayıldı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan kabul ederse, yaşadığımız hukuksuzluğu ve tek bir somut delil olmaksızın hükümet ile müzakereden 18 yıllık mahkumiyetle hapishaneye giden süreci bizzat anlatmak isterim. Ne Tayfun, ne ailemiz, ne de bu ülke bunu hak etmiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x